PODSTAWY KLINICZNEGO MASAŻU DLA TRENERÓW PERSONALNYCH, FIZJOTERAPEUTÓW.

Kurs klinicznego masażu narządu ruchu ukierunkowany jest na poprawę efektywności treningów jako czynnik warunkujący prawidłową fizjologię, biomechanikę układu ruchu podczas ćwiczeń jak i zabiegów kinezyterapeutycznych.

Program kursu:
- przeprowadzanie wywiadu i badania dla potrzeb klinicznego masażu narządu ruchu dobieranie i wykonywanie odpowiednich technik na podstawie aktualnych dolegliwości bólowych czy zmian czynnościowych i strukturalnych narządu ruchu)

Anatomia topograficzna
(Lokalizacja palpacyjna i ocena struktur mięśniowych dla potrzeb klinicznego masażu):
- Lokalizacja palpacyjna przegród międzymięśniowych kończyny górnej i dolnej.
- Lokalizacja palpacyjna grup mięśniowych i mięśni kończyny górnej, kończyny dolnej, grzbietu, klatki piersiowej i brzucha.
- Lokalizacja palpacyjna ścięgien mięśni przebiegających głównie w okolicach stawu ramiennego, łokciowego, promieniowo nadgarstkowego i stawów kciuka.
- Lokalizacja palpacyjna ścięgien mięśni przebiegających w okolicach stawu biodrowego, kolanowego skokowo goleniowego i stopy.

Fizjologia w masażu klinicznym układu ruchu człowieka metodyka klinicznego masażu w cyklu ćwiczeń siłowych i kinezyterapii.

(dobieranie technik masażu klinicznego do najczęsciej wystepujących dysfunkcji układu ruchu jako warunek poprawy efektywności treningu i zabiegów fizjoterapii)

Organizacja i koszt:
Kurs trwa 120 godzin zajęcia odbywają się w sobotę i niedziele lub w tygodniu. Dziesięć zjazdów w odstępie miesięcznym. Zjazd odbywa się co miesiąc 6 godzin dziennie intensywnej nauki praktycznej połączonej z teorią . Zawiera szczegółowe wielowarstwowe techniki pracy klinicznej na tkankach, mięsniach narządu ruchu oraz szczegółowe omówienie fizjologii układu ruchu.

szkolenie zakończone jest dokumentem placówki dokształcania i doskonalenia zawodowego Ministerstwa Edukacji Narodowej

Koszt całego kursu obejmującego 120 godzin- 2700 zł. , możliwość rozłozenia na dwie raty lub skorzystania z kart rabatowych: fit profit, Benefit Systems, OK System- 50 %, 1350zł.

Studenci mogą skorzystać z ulgi 60 % na szkolenie wg projektu Urzędu Miasta Łodzi- "Młodzi w Łodzi" koszt 1080 zł.